13/3 İzmit/KOCAELİ
Ömerağa mahallesi, Alemdar caddesi, Fevzibaba sokak, Fevzibaba apartmanı
Keyifli Bahçe

Keyifli Bahçe

PANDEMİ SÜRECİNDE TURİZM SEKTÖRÜNDE NASIL BİR İŞ KAZANÇ SAĞLAR.

Bir sene önce hayal dahi edemeyeceğimiz, birileri tarafından kulağımıza fısıldansa, hadi canım sende olurmu öyle şey hayal dünyasında yaşıyorsun diyeceğimiz günleri yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Daha önceleri yolda giderken maske takan birini gördüğümüzde dikkatimizi çeker, içimiz sızlar, garibin kimbilir ne derdi var? Allah yardımcısı olsun derken, bugünlerde yolda maskesiz yürüyen birileri dikkatimizi çeker oldu.

TURİZM SEKTÖRÜNDE KARAVAN TURİZMİ REVAÇTA
Tabii ki olağan üstü koşullar, farklı yaşam tarzı ve alışkanlıklar getirdi. Sosyal mesafe, el hijyeni, sokağa çıkma yasakları vb. hususlar, düğünlerden, seyahatlere, el öpme alışkanlığından, kucaklaşma alışkanlığına, eğitimden ekonomiye her şeyi değiştirdi. Daha ne kadar bu değişim sürecek belli de değil. Doğal olarak konumuz olan Turizm sektöründe de değişimler getirdi. Restoranlarda oturma ve servis düzeni, çalışanların hijyen ve maske zorunluluğu gibi hususlar da değişim olduğu gibi, tatilcilerde artık 5 yıldızlı tatil köyü ve otellerden ziyade müstakil ev kiralama, karavan turizmi ve bungalov tipi konaklama, doğa ile içiçe olan mekanları tercih etmeye başladı.

KARAVAN KAMP ALANLARI GÖZDE VE KARLI
Bugünlerde karavan ve çadır satın alanların sayıları misli ile katladı. Tabi bu artışla beraber karavan park alanlarında ve kamping alanlarında yer bulmak artık bir hayli zor hale geldi. Özetle “Tabiat içinde karavan park alanı çadır kamping alanı ve bungalov tarzı yer işletmek” karlı işlerden biri oldu.
PEKİ BÖYLE BİR İŞİ NEREDE KURABİLİRİZ?
Öncelikle en çok karavan sahibinin bulunduğu yer olan İstanbul’a yakın olmak hem mesafe ve ulaşılabilirlik avantajı ile hem de yılın geneline yayılan bir talep açısından uygun görülmektedir. Ayrıca Allah korusun olası bir İstanbul depreminde de Karavan sahipleri bu park alanlarına kaçmayı tercih edecektir.

FULL SAPANCA GÖLÜ MANZARALI HARİKA BİR ARAZİ.
Tüm bu açıklamalar ışığında sizlere İstanbul’a yakınlığı, ulaşımın kolaylığı,tabiatının güzelliği nedeniyle öncelikle Sapanca Gölü’nü öneririm. Sapanca Gölü’nün güney tarafında bu bölgenin uzun zaman önce keşfedilmiş olması, yerli ve yabancılar tarafından yoğun talep görmesi nedeniyle fiyatlar bir hayli artmış hemde yeryer tabiatın yerini betonlaşma almış durumda.

SAPANCA GÖLÜNÜN KUZEYİ KARAVAN KAMP ALANI İÇİN MUHTEŞEM
Ancak Sapanca Gölünün Kuzeyi halen bakir ve yemyeşil, üstelikte müthiş Kartepe ve Göl manzarasına hâkim. Dolayısı ile de bu bölgede fiyatlar halen çok cazip seviyelerde.

KARAVAN TURİZMİ İÇİN HARİKA BİR ARAZİ.
Bahsetmiş olduğum Sapanca Gölü’nünkuzeyinde Yukarıdereköy mevkiinde, “Keyifli Bahçe” adında 12 dönüm içinde bir tesis bulunmakta. Karavan Turizmine çok uygun, bungalov konaklaması sunulabilecek, Restoranı, Havuzu ve Meyve ağaçları içerisinde muhteşem ve Göl ve Dağ manzaralı bu tesis günümüzde en karlı gelir getirecek bir yatırım. Değerlendirmenizi öneririm.