Buraları Bir Zamanlar Dut’luktu

Ağustos 3, 2023
0 Comments

“Buraları bir zamanlar Dut’luktu”, bu sözü bir çok kez duymuşsunuzdur, hatta muhtemelen sizde söylemişsinizdir. Kaçan fırsatlar için, zamanında kıymeti anlaşılmamış sonradan para etmiş yerler için söylenen bir sözdür. Bu sözün devamında da “yaaa dedem /babam şu araziyi satmasaydı şimdi ne para ederdi veya gençken/ 10 sene önce şuradan bir yer alsaydım şimdi köşe olmuştum” diye hayıflanmalar gelir.

Esasen fırsatlar her devirde vardır ama tabii ki o fırsatları görebilmek gerekir. Doğal olarak eğer ilgi alanımızda değilse de o fırsatları kaçırırız. İlgi alanımızda bile olsa bazen imkanlarımız yetmez bazen cesaret edemeyiz, karar vermekte zorlanırız. İşte bu nedenlerle yaşamımız içinde “Sağlığımız için Doktorumuza, Hukuk konularında Avukatımıza, Mali işlerimiz için Muhasebecimize” danışır yol göstermesini isteriz, ancak Yatırım ve Gayrimenkul konusunda çoğumuz “gayrimenkul uzmanına veya Yatırım uzmanına” danışmayız, yetkinliğimizi sorgulamadan en iyi bilen edasıyla, farkına varmadığımız bizi yönlendiren bir takım reklam ve empozeler ile yanlışlar yaparız, en azından verimli kazançlı alanları kaçırırız.

İşte bu noktada size bir klavuz gerekir, biz “İkonX Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık” olarak yatırımlarınızın klavuzu olmaya talibiz. Size “Küçük yatırımla büyük kazançlar” sağlayacak “Buraları bir zamanlar Dut’luktu” dedirtmeyecek pusulanız olarak “KIBRIS“‘a yatırıma davet ediyoruz.

Neden Kıbrıs konusuna gelince ; Kıbrıs bugünlerde kabuğunu kırma, yatırımların göz bebeği olma arifesinde; öncelikle son zamanlarda ada etrafında yapılan sondaj çalışmaları ile büyük “Doğal Gaz yatakları ve Petrol” olduğu tespit edildi, bu durum yakın zamanda Kıbrıs adasında büyük yatırımların olacağı anlamına gelmektedir, ikinci olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin yıllardır sadece Türkiye tarafından tanınmış olma durumu ve bunun doğal sonucu olarak sadece Türkiye üzerinden ulaşılabilirliği, gelişen ve değişen dünya konjukturu, Türkiye’nin diplomatik temasları ve Türki Cumhuriyetleri ile oluşturduğu beraberlik, Afrika’dan, Malezya, Katar ve Pakistan’a kadar olan gelişen iş birlikleri ile değişme yolundadır. KKTC’nin diplomatik yalnızlığı çok yakında sona erecektir, buna bağlı olarak ta bir çok ülke’den Kıbrıs’a ulaşılabilirlik artacaktır.

Tüm bu olası gelişmeler Kıbrıs’a olan talebi arttıracak, hali hazırda Rum kesimine göre üç’te bir aşağıda olan gayrimenkul fiyatları eşitlenme yolunda yukarı hareket edecektir. Döviz bazında üç’e katlanma olasılığı olan bir süreçten bahsediyoruz, Gelecekte” Buraları hep Dut’luk tu” dememeniz için “İkonX Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık” olarak gelin kol kola girelim, sizin pusulanız olalım, geleceği beraber yazalım.